ROMÂNIA – SUEDIA SCOR final 0-2 LIVE – Rezumat video

Adrian, 15 nov.. 2019

România – Suedia SCOR 0-2. Meciul este foarte important pentru țara noastră pentru că de el depinde calificarea noastră la Euro 2020. Reușeste naționala lui Contra să se califice? Ieri, România U21 a jucat cu Finlanda și reușit să obțină un scor frumos 4-1. LIVE România VS Suedia și scor mai jos. Meciul poate fi urmărit și online pe site-ul www.protvplus.ro gratuit, fară să fie necesară un abonament sau aplicație.

LIVE ROMÂNIA ROU – SUEDIA SWE SCOR 0-2

MIN 90 – Meciul s-a terminat. SCOR final 0-2. Rezumatul video al partidei România – Suedia mai jos în câteva momente.

MIN 80 – Tricolorii noștri sunt buni să dea șuturi pe langă poarta Suedei. Scor în minutul 80 România – Suedia 0-2. Meciul a fost oprit 1 minut ca un nou avertisment pentru scandări rasiste împotriva unui jucător din echipa Suediei.

MIN 72 – Stanciu a luat CARTONAȘ GALBEN și a fost înlocuit de Cosmin Contra cu Alibec.

MIN 45 – Meciul a revenit din pauză și Suedia a avut o ocazie mare de gol. Reușim să batem echipa suedeză?

MIN 34GOOOL Suedia. Scorul România Suedia în minutul 34 este 0-2. Golul a fost înscris de Quaison.

UPDATE, 22:08 – Meciul a fost reluat. Arbitrul meciului a emis un avertisment pentru suporteri și a spus că va opri meciul definitiv dacă torțele, mesajele rasiste și injurăturile vor fi prezente pe stadion.

UPDATE, 0ra 22:05 – Meciul a fost oprit de arbitru pentru câteva minute din cauza suporterilor care au dat foc la câteva scaune și au început să folosească fumigene.

MIN 18GOOOL Suedia! Suedezii înscriu în poarta României în minutul 18 înscris de jucătorul cu numărul 9 Berg.

Min 9 Deocamdata, nicio faza importanta. Ambele echipe sunt cu gandul la calificare. Un egal ii califica pe ei, o victorie ne aduce pe noi aproape de EURO.

21:45 MIN 1 –  Fluierul de start pentru meciul România – Suedia. Suedezii amenință că dacă vor fi scandări rasiste pe arena națională, vor părăsi terenul.

LIVE Stream România – Suedia Pro TV

Pro TV poate fi urmărit online pe site-ul www.protvplus.ro, unde poți vedea meciul dintre România și Suedia. Accesează site-ul dacă dorești să vezi meciul online, dăcă nu poți, noi te ținem la curent cu tot ce întamplă pe teren, scorul în timp real și evoluția meciului.

ECHIPELE oficiale de start

ROMÂNIA – SUEDIA meciul care poate califica România la Euro 2020

ROMÂNIA - SUEDIA SCOR 0-0 LIVE - A început la Pro TV live

România joacă cu Suedia în această seară cu miza calificării la EURO 2020.

Echipele de start:

Romania: Tatarusanu – Mogos, Rus, Nedelcearu, Bancu – Deac, Stanciu, Baluta, Mitrita – Puscas, Keseru

Suedia: Olsen – Lustig, Lindelof, Granqvist, Bengtsson – Larrson, Ekdal, Forsberg, Olsson – Berg, Quaison

„Am discutat cu jucatorii doar despre pasii pe care ii vom urma in cazul in care aceste evenimente se vor petrece. Nu facem mare caz din asta. Daca nu s-au petrecut pana acum, speram sa nu se petreaca nici la meciul cu noi”, a declarat Janne Andersson.

Cosmin Contra a ales sa nu comenteze declaratiile selectionerului Suediei.

„Nu vreau sa comentez, dar in niciun caz suporterii nu sunt rasisti si poporul roman nu este rasist. Este o imagine nedreapta care s-a construit! As vrea sa vorbim despre fotbal, nu despre rasism!”, a declarat Contra la conferinta de presa.

În cazul în care România nu va reuşi calificarea la Campionatul European din preliminariile clasice, tricolorii vor mai avea o şansă la barajul din Liga Naţiunilor, care presupune disputarea a două runde (semifinală şi finală) împotriva unei adversare care urmează să fie desemnată. Tragerea la sorţi pentru acest baraj va avea loc vineri, 22 noiembrie.